EUFORIONHistoria Euforion - Občianske združenie Euforion

8.-30. 11. 2012    ANDREJ SEBAN BAND TOUR 2012

Turné 2012 je jednou z najvýznamnejších udalostí na slovenskej hudobnej scéne. Andrej Šeban sa predstaví po viac ako 8 rokoch so svojou novou koncertnou skupinou. Andrej sa rozhodol dať priestor mladým hudobníkom: Dano Špiner - klávesy, Peter Rusňák - basgitara, Michal Fedor - bicie.

25. 10. 2012    ART OF LIVIN EDDY PORTELLA

Posledný diel podujatia Art of Livin v roku 2012 uvidíte 25.10..  Eddy Portella, Azucar Cubana, Batatimba, viac ako 30 hudobníkov a 4 tanečnice o vizuálny doprovod v latino štýle sa postara V.J. Arta.

11. 10. 2012    ART OF LIVIN XAVIER BAUMAXA

Tretí diel Art of Livin v tomto roku sa uskutoční11.10.2012 a o hudobný program sa postará Xavier Baumaxa a Peťo Tázok+Roland Kánik a o vizuál V.J. Kay, ktorý na svoju performance využil aj svetelný park Klubu za zrkadlom, čo opäť prinieslo nový rozmer.

04. 10. 2012    ART OF LIVIN DOORS

Art of Livin sa uskutočni 4.10. 2012 v Klube za zrkadlom a bude velmi zaujímavý nakoľko vďaka V.J. Kočiskovi sme sa prenášame v čase, keď sa na velkom pátne objavovali fragmenty z filmov o The Doors a The Rolling Stones (diváci mali možnosť v rámci podujatia vidieť aj celé filmy) pričom o hudobnú vložku sa postarala skupina Juraj Griglák and Company v rámci slovenskému basgitarovému virtuózovi sekundujú Dávid Hodek, Eugen Vizváry a Radovan Tariška.

27. 09. 2012    ART OF LIVIN LONGITAL

Art of Livin sa uskutočni 27.9. 2012 v Klube za zrkadlom. Pozvanie prijali: slovenská skupina Longital so svojím novým unplugged programom a český gitarista a spevák Zdeněk Bína a jeho accoustic sessions. Koncert doprevádza vizuálnymi projekciami V.J. Kriwe.

5.-7. 7.2012    KREATÍVNA ZÓNA A DESIGN MARKET NA POHODE

V Kreatívnej zóne na Lúke SNG tvorili mladí výtvarníci Renáta Vajdová, Marek Cina, Ivan Greguš, Lubo Krška, Tomáš Klepoch, Alexandra Barth, Gabriela Halás, Juraj Ďuriš, Peter Sulo, Barbora Tichá a Katarína Chlebničanová, no pridať sa k nim mohli aj návštevníci festivalu. K dispozícii boli farby, štetce, maliarske stojany a výkresy formátu A0. Návštevníci mohli predviesť svoj kumšt a vytvoriť vlastné umelecké dielo.

V strede Lúky SNG sme aj tento rok otvorili štýlový Design Market, na ktorom vystavovali aj predávali svoje výrobky mladí slovenskí dizajnéri. Návštevníci mali šancu vidieť aj zakúpiť si diela v pätnástich stánkoch. Okupovali ich FRL, Alexandra Ilkivova, RudaKitana, odd.lolipop, quappe, Landchen, MiraPodmanicka, culinario, Swan art, Coco Tinka, makagallik, ArtLitoria, Miro Zajac, retart.sk, Pupa art, Marek Novotňák, helmona, Melly, Ty-gallery, Lucia Turoňová, Zzuzzim SAMO&SATO, Nikoleta Patušová, Robert Vassy, Radoslav Mojžiš a MOSSAE.


Kreatívnu zónu a Design market na Pohode organizovali:
Festival Pohoda, Euforion, 4D Gallery a Sashe.sk

www.zdruzenie.euforion.sk
www.sashe.sk

http://www.pohodafestival.sk/index.php/news/5777/158/Design-Market-s-mnozstvom-z aujimaveho-tovaru/
http://www.pohodafestival.sk/index.php/news/5772/158/V-Kreativnej-zone-mozete-pr edviest-svoj-kumst/

21. 6. 2012     ANDREJ ŠEBAN (*23.júna 1962)


KONCERT / PREDPREMIÉRA FILMU ČASOZBER / KRST KNIHY S CD

Bratislavské kultúrne centrum Dunaj~ bolo vo štvrtok večer 21. júna plné Andreja Šebana.

Koncert Andreja Šebana je už roky zárukou kvalitného hudobného zážitku. Ani tentokrát to nebolo inak.

Kreatívny tím OZ Euforion okolo producenta Tomáša Lukačku a režiséra Petra Važana natočil filmový dokument s názvom Časozber, ktorého predpremiéra je súčasťou podujatia. Film sleduje hudobnú kariéru Andreja Šebana od úplných začiatkov až po súčasnosť, jeho prípravu v nahrávacom štúdiu a nahliadne i do zákulisia koncertov jedného z najvýznamnejších slovenských hudobníkov.

Ivan Zubaľ vytvoril obrazovú publikáciu s portrétmi Andreja Šebana, ku ktorej je priložené Šebanove najnovšie inštrumentálne CD (74'54'') s priliehavým názvom Bezslov.
15. - 17. 6. 2012
    BRATISLAVA STREET ART FESTIVAL 2012

Batelier a občianske združenie Euforion s podporou BKIS aj tento rok spojili svoje sily, aby 15. - 17. júna 2012 zorganizovali už druhý ročník tohto jedinečného podujatia. V uliciach Starého Mesta sa predstavilo viac ako 150 špičkových umelcov z 10 krajín.

Hlavné mesto 15. - 17. júna ožilo tancom, hudbou, žonglérskymi vystúpeniami, ohňovou show, divadlom, športovými vystúpeniami a v neposlednom rade street artom ako formou výtvarného prejavu na ulici. Bratislava tak na jeden víkend dostala novú, hravú podobu a centrum mesta ožilo pestrými farbami. Tretí júnový víkend na Vás čakal pestrý kultúrny program, ktorý bol určený pre všetky vekové kategórie od malých detí až po seniorov. Deti sa mohli vyblázniť na paintingovom workshope, zahrať sa na krásnych drevených, stolných hrách, ktoré k nám prinesli Tekergőtéren z Maďarska, pozrieť si divadelné predstavenia z dielní divadla Babena a Divadla Piki. Tých starších zabavli český Long Vehicle Circus svojou chodúľovou show. ICHIGO ICHIE, všestranne nadaná španielsko-japonská dvojica sa predstavla pantomímou, akrobaciou a žonglérskymi kúskami. Netradičný tanec s ohňom v elegantnom staromestskom štýle predvedlo zoskupenie performerov z Let them fly. Z graffiti scény sa predstavilo veľké množstvo rešpektovaných domácich aj zahraničných mien ako OS Gemeos, Cart 1, Mr. Zero, aby autobusovým zastávkam pod Novým Mostom dali novú umeleckú podobu vyjadrením temy ´"Národné povstanie."

Ak ste boli zvedaví, čo je to longboard, ropeskipping alebo frisbee freestyle, mali ste možnosť potrebovali aktivisti zo združenia Guerilla Gardening, ktorí v rámci workshopu predvádzali "ako na to" a sadili zeleň, kde sa dalo.

K tomu všetkému do rytmu zahral alternatívny orchester kombinujúci rôzne hudobné štýly s elektronikou Hugo Čáves Orchestra, skupina EA BAND, 20 členný bubenícky orchester Batatimba a mnoho ďalších. Bratislava Streetart Festival nezanechal výraznú stopu len vo Vašich spomienkach, ale aj v samotnom verejnom priestore. Poslaním podujatia bolo totiž dlhodobo kultivovať naše hlavné mesto a prinášať viac farieb a umenia tam, kde je to naviac potrebné. Diela majstrov graffiti remesla zdobia šedý betón pod Mostom SNP aj po skončení festivalu a veríme, že kvetinkám a zeleni, ktoré ste s nami spoločne zasadili sa bude v centre mesta dariť čo najdlhšie.

Vstup bol voľný.

www.streetartfestival.sk
9. - 10. 6. 2012     VJ CLASSIC


Sobota, 9.6.2012 o 20.00, Dvorana VŠMU, Zochova 1, Bratislava
Nedeľa, 10.6.2012 o 18.00, Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca, Primaciálne nám. 1, Bratislava

Klasika v ruke avantgardy

Unikátne umelecké spojenie mladých talentov v znamení klasickej hudby a moderného VJingu. V živom multižánrovom podujatí si počas druhého júnového víkendu podli ruku klasická hudba v podaní mladých hudobných majstrov s digitálnym vizuálnym umením súčasnej tvorby. VJing zdanlivo pripomína bežný Djing, no namiesto mixovania hudby v reálnom čase, ide o manipuláciu audiovizuálnych mediálnych výstupov v synchronizácii s hudbou. Tajuplnú atmosféru slovenskej premiéry v koncertných sieňach doplnilo komorné osvetlenie a netradičná projekcia vizuálne atraktívnych obrazov. Jednotlivé autorské vizualizácie vytvorené na mieru všetkých skladieb poprvýkrát prinesli do Bratislavy harmóniu hudby a obrazu v podobe netradičného umelecko-kultúrneho zážitku pre milovníkov klasickej hudby a alternatívneho súčasného umenia.

Multimediálne predstavenie v podaní hudobných a vizuálnych majstrov!
Na scéne sa s plnou dávkou umeleckej energie objavili:

profesionálni interpreti mladej generácie:
Petr Nouzovský (CZ, violončelo)
Ján Brtka (SRB, akordeón)
Filip Štrauch (SK, klavír)
Juraj Tomka (SK, husle)

vizualizácie z dielne mladých výtvarníkov:
VJ´s Akasha (SK)
VJ Klove (SK)

Hudobná dramaturgia v podobe známych kompozícií géniov klasiky:
Sergej Rachmaninov - Vocalise op.34 č.14 pre violončelo a klavír
Camille Saint-Saëns - Danse Macabre op. 40 pre husle a klavír
Astor Piazzolla - Le Grand Tango pre violončelo a klavír
Sergej Rachmaninov - Elegické trio č.1, op. post. pre klavír, husle a violončelo
Astor Piazzolla - úpravy pre klavír, akordeón, husle a violončelo
Fugata, Milonga del Ángel, La Muerte del Ángel, Otoño porteño, Libertango

 www.vjclassic.com
6. 6. 2012     SUMMER PETJAZZ


LINE UP:
★ The Illusions Trio ★
★ Oskar Rózsa Trio ★

Organizátori Petržalského jazzového festivalu PETJAZZ sa rozhodli pre zaujímavý krok – ponúkať dávku kvalitného jazzu dva krát do roka. Popri tradičnom decembrovom termíne do dramaturgie podujatia pribudol aj júnový dátum. Počas uplynulej dekády festival prezentoval to najlepšie z domácej scény, často s vynikajúcimi zahraničnými hosťami.

Premiéra letnej edície festivalu bola v réžii slovenských interpretov. Úlohy predkapely sa zhostili talentovaní The Illusions Trio v obsadení Andrej Karlík – gitara, Jozef Cingeľ – basa, Michal Fedor – bicie. Skupina vznikla v júli roku 2008 a hrá vlastné kompozície na pomedzí jazzu, funku a art rocku, pričom už v novembri 2008 postúpila do finále súťaže Nové tváre slovenského jazzu, kde vyhrala jednu z troch hlavných cien (objav festivalu). V roku 2011 dostali priestor na hlavnom pódiu Bratislavských Jazzových Dní a neustále dokazujú, že patria medzi najväčšie nádeje slovenskej inštrumentálnej hudby.

O vrchol večera sa postarl slovenský basgitarista, producent a skladateľ Oskar Rózsa, ktorý sa predstavil so svojim triom. Oskar Rózsa patrí medzi najvýraznejšie osobnosti slovenskej hudobnej scény, pričom od začiatkov svojej kariéry spolupracoval s osobnosťami ako Dežo Ursiny, Richard Müller, Jaro Filip a Marián Varga. V roku 1999 nahral album Hrana – ako poctu Marekovi Brezovskému. Niekoľko rokov vystupoval v triu Šeban - Rózsa - Buntaj (ASH Band) a bol zakladateľom skupín Free Faces a Barflies. Neskôr sa začal viac venovať aj práci dirigenta a verejnosť pozitívne hodnotila aj jeho skladateľský počin na poli vážnej hudby Under My Spell – kantátu pre soprán, zbor, ansámbel a veľký symfonický orchester. Oskar Rózsa patrí medzi osobnosti, ktoré vytvárajú súčasnú slovenskú jazzovú scénu, pričom jeho invencia a energia sú zárukou, že tento skvelý hudobník stále ponúka divákom nové a silné hudobné zážitky.
Letná dávku súčasnej jazzovej hudby sa odohrala v Klube za zrkadlom.

http://www.myspace.com/ oskarrozsa
http://sk-sk.facebook.com/pages/Illusions-trio/ 1205280713299271. 5. 2012     BRATISLAVA BRASS DAY feat. LE GROS TUBE (FRA)

Nieje dychovka ako dychovka. Headlinerom nášho festivalu, ktorý sa symbolicky konal 1. mája v Nu Spirit Club-e, bola francúzska partička Le Gros Tube, naši starí známi, ktorí sa k nám vrátili takmer presne po roku. Svoj živelný prejav opisujú ako fanfare funk a práve oni dokonale stelesňujú moju ideálnu predstavu o "inej" dychovke. Ich koncerty sú jeden veľký žúr, ktorý začína pochodom medzi ľudmi a končí tancovaním na bare.

Domácu scénu zastúpili dixielandoví Funny Fellows a Hugo Čáves Orchestra, ktorých šesťčlenná dychová úderka spoľahlivo rozhýbe každé publikum. Po živých koncertoch sa o zábavu až do rána postaral DJ Reverend.

http://www.myspace.com/ legrostube
http://www.funnyfellows.eu/sk/ Vitajte.alej
http://www.myspace.com/ hugocaves

 26. – 7.10.2011      DARYL CAGLE & SHOOTY PUTOVNÁ VÝSTAVA KARIKATÚR


Euforion
v spolupráci s Veľvyslanectvom Spojených štátov amerických na Slovensku slávnostne otvorilo putovnú výstavu amerického karikaturistu Daryla Caglea a slovenského karikaturistu Martina "Shootyho" Šútovca. Za prítomnosti tvorcov a amerického veľvyslanca Theodora Sedgwicka sa otvorenie výstavy uskutočnilo v utorok, 26.10.2010 o 14.00 na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Karikatúry s politickou a aktuálnou spoločenskou tematikou budú putovať po desiatich slovenských mestách do 7. októbra 2011.

 Harmonogram výstavy:

Banská Bystrica – október/november 2010

Žilina – november 2010
Trnava –
november/december 2010
Bratislava –
december 2010
Košice
– apríl 2011
Prešov
– apríl 2011
Martin
– apríl/máj 2011
Trenčín
– júl 2011
Kremnica
– august 2011
Nitra
– september/október 2011
>> Fotky << 
24. 02. 2011 - ŽENA Z LESOPARKU & Hugo Čáves Orchestra & Bruno Benetton Free Band

Posledný februárový štvrtok bude patriť trojkoncertu skupín originálnych žánrov a názvov.
Raketový nástup formácie Bruno Benetton Free Band je zárukou, že za menom Bruno Benetton sa skrýva skupina skúsených muzikantov, ktorí to vedia roztočiť. Tento útvar do boja vedie spevák Tomáš Palonder znám...y aj zo skupiny Love 4 Money.
Hugo Čáves Orchestra si za posledný rok vydobilo na slovenskej klubovej scéne svoje pevné miesto. Skupina sa predstavila aj vo viacerých zahraničných kluboch a tento originálny orchester hrajúci kombináciu elektronickej hudby a dychovkovej smršte letí stále vyššie. Jedinečná party zostava sľubuje nový hudobný materiál.
Záver večera bude patriť populárnej skupine Žena z lesoparku okolo frontmana Šarkana. Ich pesničky, ktoré poznáme aj z rádia, určite roztancujú všetkých zabavychtivých návštevníkov Klubu za zrkadlom.


17. 02. 2011 - Central European Jazz Connection

Ako už názov napovedá, formáciu Central European Jazz Connection,
ktorú zostavil poľský klavirista Kuba Stankiewicz, tvoria významné osobnosti stredoeurópskej jazzovej scény.
Jazz je medzinárodný jazyk a pritom môže obsahovať národné špecifiká danej krajiny. Presne na tomto princípe je postavená formácia, v ktorej hrá aj slovenský gitarista, skladateľ a aranžér Matúš Jakabčic, bubeník Marián Ševčík, český kontrabasista Jaromír Honzak, maďarský trubkár Kornél Fekete-Kovács a slovinský saxofonista Primož Fleischman.
DARYL CAGLE & SHOOTY - PUTOVNÁ VÝSTAVA KARIKATÚR
26.10.2010 – 7.10.2011  

OZ Euforion
v spolupráci s Veľvyslanectvom Spojených štátov amerických na Slovensku slávnostne otvorilo putovnú výstavu amerického karikaturistu Daryla Caglea a slovenského karikaturistu Martina "Shootyho" Šútovca. Za prítomnosti tvorcov a amerického veľvyslanca Theodora Sedgwicka sa otvorenie výstavy uskutočnilo v utorok, 26.10.2010 o 14.00 na Námestí SNP v Banskej Bystrici.  Karikatúry s politickou a aktuálnou spoločenskou tematikou budú putovať po desiatich slovenských mestách do 7. októbra 2011.

 

Harmonogram výstavy:

Banská Bystrica – október/november 2010

Žilina – november 2010
Trnava –
november/december 2010
Bratislava –
december 2010
Košice
– apríl 2011
Prešov
– apríl 2011
Martin
– apríl/máj 2011
Trenčín
– júl 2011
Kremnica
– august 2011
Nitra
– september/október 2011>> Fotky <<


10. 02. 2011 - Trojkoncert: HVOZD, MARTINA JAVOR BAND a DAJME TOMU

Priatelia! Rok 2011 sa zda byt nekompromisny vo veciach hudobnych. My urcite nechceme byt pozadu a preto vam ponukame nekompromisnu a vyvazenu ponuku, ktora je lakavejsia ako zlavnena treska v bille a navyse nesmrdi!
10. februara sa v priestoroch Klubu za zrkadlom strhne napinava, mrazivo upokojujuca hudobna smrst v podani 3 skvelych, mladych kapiel, ktore hudbu zobrali za pacesy a hraju posvojom s chutou, svizne a lahko.


20. 01. 2011 - Art of Livin - The Illusion Trio a Tri Tvorivé Tvory (herecká IMPROLIGA)

V januári 2011 sa vrátime k úplným začiatkom podujatia Art of Livin, ktoré vzniklo ako večer divadla a hudby. Úvod večera bude patriť mladým hercom, ktorý predvedú svoje umenie v improvizovaných divadelných setoch. Na pódiu Klubu za zrkadlom privítame úspešný projekt hereckých improvizácií na témy divákov s názvom 3T /Tri tvorivé tvory/. Skupinu troch hercov užívajúcich si adrenalín na javisku tvoria Juraj "Šoko" Tabaček, Lukáš "Pucho" Puchovský a Stano Staško, ktorí nevedia vyčerpať svoju fantáziu a improvizujú priamo na mieste v reálnom čase. Predstavenie v trvaní cca 90 minút sa snaží zabaviť divákov humorom, ktorý vzniká priamo na javisku. Ide o neopakovateľný zážitok z tvorivého procesu a vzniku predstavenia priamo pred vašimi očami, lebo každé predstavenie je premiérou a derniérou zároveň.
Vrchol večera bude patriť jednému z najvýraznejších zjavov na súčasnej jazzovej scéne, mladé trio z východného Slovenska hrajúce čerstvú zmes jazz-rocku a nujazzu už pozbieralo nejedno ocenenie. Aktuálna zostava: Andrej Karlík - gitara, Michal Fedor – bicie, Jozef Cingeľ – basgitara.


16. 12. 2010 Euforion live! 2010 - Žena s ovocím & Hugo Čáves Orchestra

Na koniec roka pozýva občianske združenie Euforion všetkých priaznivcov, podporovateľov a fanúšikov na už tradičný záverečný multimediálny žúr v Klube Za zrkadlom pod názvom Euforion Live!
Nebude chýbať koncert "domácej" kapely Hugo Čáves Orchestra, ktorá je výrazným hudobným zjavom roku 2010. Ako špeciálny hosť sa predstaví nová skupina Andreja Hrušku a Maja Slávku "Žena s ovocím", ktorá zároveň odprezentuje koncertn...ý program zo svojho debutového albumu.
Okrem toho je pripravená výstava fotografií a výtvarných diel ako aj premietanie krátkych filmov, všetko z produkcie členov združenia Euforion.
Na rozprúdenie poriadnej párty bol pozvaný ostrieľaný DJ stroon.


1.12 .2010 - 10.12.2010 AsGuests Trio – koncertná prezentácia

Koncertné turné formácie AsGuests Trio sa uskutočnilo vďaka podpory Ministerstva kultúry a cestovného ruchu SR v termíne od 1.12 .2010 do 10.12.2010 na 7 koncertných vystúpeniach: 01.12. – Litvínov (Citadela), 02.12. – Olomouc (Tibet), 04.12. – Volyně (Mestské múzeum), 06.12. – Piešťany (Art jazz gallery in Kurhaus), 07.12. – Brno (Stará pekárňa), 09.12. – Kuřim (Club Escape), 10.12. – Ostrava (KomorniíKlub). Kapela vystúpila v zložení: Miro Herák, Paul Towndrow a Claus Kaarsgaard. 
Koncertný program bol zostavený z kompozícii Mira Heráka a Paula Towndrowa a takisto aranžmánov už existujúcich kompozícií a ľudových piesní prenesených do jazyka modernej jazzovej hudby, napr. skladba Somewhere od Leonarda Bernsteina alebo slovenská ľudová pieseň Kopala studienku, pozerala do nej.
25. 11. 2010 Art of Livin´ - 15 ROKOV CHIKI LIKI-TUA + KORAI ÖRÖM & SKA-PRA ŠUPINA

Záver novembra bude patriť 15. výročiu prešovskej skupiny CHIKI LIKI TU-A, ktorá patrí ku stáliciam na slovenskej alternatívnej scéne. Pätnásť rokov fungovania, päť štúdiových albumov a dlhá šnúra vypredaných koncertov sú zárukou, že aj ich vystúpenie v Klube Za zrkadlom bude opäť silný zážitok.
V súčasnosti dvanásťčlenná formácia KORAI ÖRÖM pôsobí zväčša v Maďarsku, no do mysle slovenských fanúšikov sa už stihla zapísať niekoľkými vypredanými koncertmi nielen v Bratislave. Ich svieža zmes world music, psychedellic a ambientu, doplnená o sugestívne videoprojekcie z dielne kapely, sľubuje strhujúci zážitok na počúvanie, pozeranie i do tanca. Ďalším hosťom bude dlhoročná spriatelená kapela a legenda bratislavského ska – SKA-PRA ŠUPINA. Skupina má na konte dva štúdiové a jeden live album, množstvo koncertov, či nezabudnuteľný hit – Skapatá ryba.

21.10.2010 AsGuests – The Fifth Season

Teleso AsGuests – The Fifth Season v zložení Paul Towndrow (alt saxofón), Miro Herák (vibrafón), Michal Vanoucek (klavír), Alyn Cosker (bicie nastroje) a Mario Caribe (kontrabas)  vystúpilo 21.10.2010 v Blue Note v Novom Meste nad Váhom s finančnou podporou Ministerstva kultúry a cestovného ruchu SR.
Koncert naplnil pôvodné posolstvo projektu, napomohol rozvinúť hudobnú a umeleckú spoluprácu medzi slovenskými a škótskymi jazzovými hudobníkmi.


6.-11. 9. 2010 STANICA VÝCHOD PREŠOV A KOŠICE 2010

 
V piatok, 10.9.2010, do Prešova už po štvrtý krát zavítal multikultúrny festival  Stanica Východ, ktorý organizuje občianske združenie Euforion. Novinkou aktuálneho ročníka bolo rozšírenie festivalu Stanica Východ aj do Košíc, kde sa koncert uskutočnil v sobotu, 11.9.2010. Myšlienkou festivalu je šírenie hodnôt ako tolerancia, kultúrna výmena a rozvíjanie mladých talentov. Neoddeliteľnou súčasťou projektu je letná škola, v rámci ktorej umelecky nadané deti z Prešova, Košíc a okolia dostali možnosť pracovať na svojom talente. Viac informácií a nová galéria


8.-10. 7. 2010 KREATÍVNA ZÓNA A DESIGN MARKET na festivale Pohoda

Občianske združenie Euforion
už štvrtýkrát ponúklo návštevníkom Kreatívnej zóny na festivale Pohoda 2010 možnosť namaľovať si svoje vlastné umelecké dielo po boku profesionálnych výtvarníkov, ktorí počas festivalu vytvárali veľkoformátové umelecké diela a objekty. Putovný výtvarný workshop Kreatívna zóna sa stretol s veľmi pozitívnym ohlasom a vysokou účasťou návševníkov festivalu Pohoda 2010.
Kreatívna zóna bola tento rok rozšírená o Design Market, ktorý občianske združenie Euforion v spolupráci s Fashion Recycling Lab a festivalom Pohoda 2010 priniesli ako možnosť prezentácie a predaja ručne vyrobených designových produktov z dielne mladých slovenských designérov a návrhárov. Prvý ročník Design marketu sa tešil obdivu návštevníkov, ktorí sa obohacovali o originálne designové kúsky. Pozri fotky v galérii


24. 06. 2010
Art of Livin´ - Hugo Čáves Orchestra & Emo Noiz Boyz

Na štvrtok 24.06.2010 sa v Klube za Zrkadlom chystá party plná našliapanej alternatívnej muziky v podaní formácií Hugo Čáves Orchestra a Emo Noiz Boyz.
Bratislavské zoskupenie Hugo Čáves Orchestra púta pozornosť snáď všetkými spôsobmi – jednak kontroverzným názvom, živelným nasadením, ale predovšetkým originálnou hudbou. Skupina hrá výhradne vlastný repertoár, ktorý štýlovo ťažko zaradiť, pretože každá pesnička má svoj vlastný príbeh. Elektronika, basa, gitara, a šesťčlenná dychová sekcia sú zárukou, že táto deväťčlenná zostava rozhýbe každé publikum. Tento originálny orchester má za sebou viacero koncertov v slovenských kluboch, ako aj vystúpenia na medzinárodnej scéne v Maďarsku, Poľsku i v Čechách.
O správnu afterparty sa postará duo  D.J.ov schované pod názvom Emo Noiz Boyz. Ich pestrá zmes elektronických beatov zabaví každého, kto po výkone Hugo Čáves Orchestra bude ešte vládať stáť na nohách.


27. 05. 2010 Art of Livin´ – RESPECT! DJANGO REINHARDT

Akcia venovaná gitarovému kráľovi Djangovi Reihardtovi a rómskej virtuóznej gitarovej hudbe. Dve kapely, ktoré Vás svojim gitarovým umením privedú do varu. V zostave 16 Gypsy Strings sa predstaví aj gitarový supertalent Gismo Graf - len 17 ročný gitarový virtuóz.
FARSA DUO (SK)
16 Gypsy Strings (DE)


13.04.2010 H.D.V. TRIO & Nikitin-Suchomel feat. David Hodek-Drums

Ďalšie podujatie Art of Livin´ urobí radosť predovšetkým fanúšikom kvalitného a nadčasového jazzu. Klub za zrkadlom privíta rakúske H.D.V. Trio a slovenský Nikitin - Suchomel Quintet.

http://www.hdvtrio.com
http://www.myspace.com/nikolajnikitin


19.03.2010 Korai Öröm (HU) – Krst nového albumu
Chiki Liki Tu-A, Dety z Defektu v MMC Klube (ex-Babylon)


Devätnásteho marca o dvadsiatej hodine v MMC Klube pokrstí maďarská legendárna kapela Korai Öröm svoj najnovší album - Korai Öröm 2010.

V súčasnosti dvanásťčlenná formácia Korai Öröm pôsobí zväčša v Maďarsku, no do mysle slovenských fanúšikov sa už stihla zapísať niekoľkými vypredanými koncertmi nie len v Bratislave. Ich svieža zmes world music, psychedellic a ambientu, doplnená o sugestívne videoprojekcie z dielne kapely, sľubuje strhujúci zážitok na počúvanie, pozeranie i do tanca.


07.03.2010 Orchester TETZEPI v Bratislave! Opat na slovensku!

Po dvoch rokoch čakania sa na Slovensko vracajú Tetzepi – fenomenálny holandský free-jazzový orchester. Ich beznádejne vypredaný koncert zpred dvoch rokov spôsobil medzi jazzovými priaznivcami vlnu nadšenia apatril medzi najvydarenejšie podujatia sezóny.


18. 02. 2010
ART of LIVIN' – EA a Toni Granko

Bratislavská skupina EA v zložení Róbert Borodajkevyč a Sisa Latková
so svojou príjemnou zmesou elektroniky, chill-outu, atraktívneho ženského vokálu a nu jazzovej gitary sú jednou z mála slovenských kapiel, ktoré nezaostávajú za svetovými trendmi v súčasnej hudobnej tvorbe.Za sebou majú svoj debutový album, ktoý ľudia poznajú zo slovenského éteru a je voľne stiahnuteľný na internete.

Toni Granko je pozoruhodný predstaviteľ domáceho downtempa, ktorý kombinuje softvérové možnosti s gitarou, klávesmi a spevom.


21. 01. 2010 - Art of Livin´ - HUDBA Z MARSU & SKA2TONICS

Ďalší vydarený večer Art of Lvin´ priniesol vystúpenia domácich kapiel Hudba z Marsu a SKA2TONICS.


07. 01. 2010 - Art of Livin´ - STO MÚCH & HIFI

Nový rok sme otvorili koncertom veselých kapiel Sto Múch a ich českých kolegov HIFI.


17. 12. 2009 – Euforion Live 2009

Ako sa už stalo tradíciou, rok v Euforione bol ukončený veľkou multimediálnou párty. O umelecký obsah ktorej sa postarali členovia, sympatizanti a priatelia nášho združenia. Večer otvorilo vystúpenie kapiel Rhantisi Franklin a Hugo Čáves Orchestra, sprevádzané VJskými setmi od Document&Setting a Chaosdroid.
Ako hudobných hostí sme si pozvali vynikajúcich domácich DJov Isobhutane a B-Complex, ktorý Klub za Zrkadlom udržali na nohách až do skorých ranných hodín.
O výtvarnú zložku sa postarala výstava fotiek a obrazov od Michala Hincu, Petry Štrudíkovej, Martina Mistríka, Michala Pleidla a mnohých ďalších.


10.12. 2009 - Aven Romale!

V spolupráci s veľvyslanectvom Holandského kráľovstva a Nadáciou Martina Šimečku sme otvorili výstavu Aven Romale. Výstava je sprievodnou aktivitou rovnomenného projektu holandského fotografa Rona Houkesa. Ten strávil tri týždne na košickom sídlisku Lunik 9, kde pre miestne rómske deti pripravil fotografický workshop. Pán Houkes deťom zapožičal jednoduché fotoaparáty a naučil ich základné fotografické techniky. Potom ich vyzval, aby sa nimi pokúsili zachytiť svoj každodenný život v tejto neslávnej štvrti.
Výsledok ich snáh bolo množstvo jedinečných fotografií, ktoré boli vystavené na Novom Moste v Bratislave, kde si ich mohol obzrieť každý okoloidúci.


19. 11. 2009 Art of Livin´ - Andrej Šeban

Andrej Šeban, jeden z najvýznamnejších slovenských hudobníkov a skladateľov sa vrátil do Klubu za Zrkadlom zo svojou one man show.  Netreba dodávať, že obecenstvo zažilo podmanivý večer plný fenomenálnych hudobných kreácií.
06.-07.11.2009 - Art of Livin´ International – Praha

Posledná časť nášho medzinárodného festivalu prebehla v kultúrnom centre Zahrada v Prahe. Po festivale sa uskutočnilo stretnutie organizátorov zo všetkých zúčastnených krajín na ktorom sme preberali skúsenosti z prvého ročníku a vízie do ročníkov budúcich. Na príprave toho ďalšieho začíname pracovať od nového roku.12.11.2009 – Art of Livin´ - Korai Öröm & Chiki Liki Tu A

Ďalšie podujatie Art of Livin´ dokázalo, že zlé vzťahy medzi Maďarskom a Slovenskom sú  len výmyslom hŕstky bláznov. Zaplnená sála Klub za Zrkadlom sa skvele bavila na vystúpení maďarskej kapely Korai Öröm. Po ich strhujúcej zmesi world music, reggae a elektroniky vystúpila ešte slovenská stálica alternatívnej scény, Chiki Liki Tu A.05.11.2009 – Art of Livin´ - Noisecut & U-Prag

Večer v Klube za Zrkadlom patril electro-popovej hudbe v podaní vynikajúcich kapiel z Česka a Slovenska. Za Slovensko sa predstavili Noisecut, víťazi ocenenia Album roka v rámci ankety RadioHead Awards. Českú republiku reprezentovali U-Prag, mladé a talentované trio z Prahy.06.10.2009 Art of Livin´ - Joris Roelfs Quartet

Po viac ako roku od úspešného koncertu v Bratislave sa Joris Roelofs a jeho nu-jazzový kvartet vracia do Klubu za Zrkadlom. S vynoveným repertoárom a obmenenou zostavou Joris opäť dokázal, že patrí k výnimočným skladateľom, aranžérom i muzikantom.02.-03.10. 2009 - Art of Livin´ International – Legnica

Tretia časť festivalu sa uskutočnila v divadle Modřejevska v poľskom meste Legnica. Okrem samotného festivalu sme sa pustili aj do natáčania rozhovorov s partnermi a organizátormi projektu pre dokumentárny film, ktorý zachytáva naše snahy úspešne zrealizovať celý projekt.


07.-11.09. 2009 – Stanica Východ 2009

Tretím pokračovaním nášho multikultúrneho projetku sme v Prešove definitívne zakorenili novú tradíciu. Po dvoch úspešných predchádzajúcich ročníkoch sa na projekt tešili deti, rodičia i učitelia.
Aj keď náš rozpočet bol kvôli finančnej kríze značne obmedzení, podarilo sa nám v plnej miere zrealizovať tvorivé dielne i záverečný festival. Okrem iných na festivale vystúpili renomovaný holandskí hudobníci Hans Leeuw a Esmee Olthuis, bystrická funky úderka Sto Múch ako aj veteráni festivalu, Orchester Strednej umeleckej školy z Košíc.12-13.06. 2009 - Art of Livin´ International – Budapešť

Druhá časť nášho medzinárodného projektu sa uskutočnila v Budapešti v nezávislom kultúrnom centre Tuzrakter. Bývalá školská budova v centre mesta bola za pomoci dobrovoľníkov zrekonštruovaná a prestavaná na jedno z najväčších kultúrnych centier v Maďarsku. Tuzrakter ponúka mladým umelcom ateliéry a priestory na skúšanie, ako aj sálu pre koncerty a divadelné prestavenia.
Náš festival tu bol úspešný, návštevou nás poctilo viac ako 200 hostí. 19.06.2009 Art of Livin' - Juraj Griglák & Company

Juraj Griglák, Martin Valihora, Mišo Bugala, Róbert Vizvári, Eugen Vizvári a The Illusions Trio

Piatok 19. júna bola na ART of LIVIN' poriadna nakladačka. Ako inak, keď sa v ten večer stretnú na pódiu dve z najväčších osobností (nielen) slovenskej jazzovej scény.

Vidieť hrať Juraja Grigláka & Company naživo predstavuje zážitok na ktorý sa len tak nezabúda. Tento brilantný hráč na bassgitaru a kontrabas vynikajúci hlavne svojou neopakovateľnou  technikou má za sebou toľko ako len málokto. Okrem toho, že v súčastnosti patrí medzi najvyťaženejších štúdiových hudobníkov a má stály angažmán v Slovenskej filharmónii, odohral množstvá koncertov snáď s každým, kto na jazzovej scéne niečo znamená. Čisto námatkom môžem spomenúť spolupráce s Matúšom Jakabčicom, Petrom Lipom, Stanleym Clarkom, Ronom Afiffom, či Gregom Hopkinsom. 


22 – 23.05.2009  ART of LIVIN´ International – Medzinárodný multimediálny festival
  v Klube za Zrkadlom / BratislavaPo šiestich rokoch realizácie multimediálneho maratónu, ktorý verejnosť pozná pod názvom Art of Livin´ sme náš projekt posunuli na celkom novú úroveň. Projekt Art of Livin´ vyráža na cesty, aby publiku v štyroch mestách strednej Európy predstavil tie najkvalitnejšie, najuletenejšie a najšťavnatejšie multimediálne umelecké útvary, aké sa nám v Česku, Poľsku, Maďarsku a na Slovensku podarilo nájsť. Celý výlet začína dvojdňovým festivalom v Bratislave, kde počas slnečného májového víkendu vystúpi v Klube za Zrkadlom viac ako 25 umelcov zo štyroch krajín. Čaká vás pestrá zmes umeleckých foriem, od hudby, divadla a poézie až po V.J.ing.

Viac info www.artoflivin.eu >>


01.05.2009 - Art of Livin' - Dan Bárta & Illustratoshere

Na 1. mája sme pre vás pripravili skutočnú lahôdku. Na našom podujatí ART of LIVIN' vystúpil Dan Bárta! A nebolo to len tak! Dan sa koncertne vrátil na Slovensko po dlhých štyroch rokoch.

25.04.2009 - Art of Vinyl - nu.skool

Ďalšia akcia Art of Vinyl niesla v ľahko experimentálnom a avantgardnom duchu. Na pódiu v Klube za Zrkadlom si počas jedného večera podali kľučky Batcha de Mental, Peťo Tázok a Karaoke Tundra.

16.04.2009 - Art of Livin' - Andrej Šeban

Po dlhšej koncertnej odmlke spôsobenej zdravotnými problémami na ďalšom podujatí Art of Livin' vystúpil Andrej Šeban. Silný zážitok, brilantné hudobné a aranžérske postupy a skutočne skvelý koncert.

19.03.2009 - Art of Vinyl ...fresh!!

Podtitul prvej párty v roku 2009 pod hlavičkou Art of Vinyl hovoril celkom jasne za všetko. V Klube za Zrkadlom vás 19. marca čakali najčerstvejšie beaty z produkcie domácich majstrov The Uniques, Isobutane, Kasioboy a Emonoizboyz...

19.02.2009 - Art of Livin´- Blues

Ďalšia akcia Art of Livin´ bola venovaná domácemu aj svetovému blues. Hviezdou večera bol americký gitarista Rene Trossman. Za domácu scénu sa predstavili Erich "Boboš" Procházka a René Lacko s kapelami.

17.02.2009 - Club de Moll

V spolupráci s Poľským Inštitútom sme pripravili prvé vystúpenie poľskej kapely Club de Moll na Slovensku. Skupina vo svojej hudbe spája autentickú hudbu lemkovského etnika s prvkami elektroniky, výsledkom čoho bolo podmanivé vystúpenie nabité osobitou poetikou.

22.01.2009 Art of Livin´ - Veneer, Nové mapy, EA

Projekt Art of Livin funguje už šiesty rok. Na prvom podujatí v roku 2009 vystúpili kapely Veneer, Nové Mapy a EA. O videoprojekcie sa postarala Euforion Visual Crew.

18.12.2008 Art of Vinyl - Hip Hop

Posledná akcia roku 2008 bola na Art of Vinyl venovaná domácim predstaviteľom hip hopu, ktorý je tiež hodnotnou súčasťou vinylovej hudby. Vystúpili Vec, Zverina, A.M.O., Danosť a dídžeji Gebod a Roman Zámožný.

04.12.2008 Euforion Live -  Oskar Rózsa, Rhantisi Franklin, 900piesek

4.12.2008 o 19:00 vás v petržalskom Klube za Zrkadlom čakala veľká multimediálna párty! Krátke filmy, výstavy obrazov a fotografií, pútavé vizualizácie a koncerty. Nejednalo sa však len tak o nejaký bežný žúr s obyčajnými interpretmi. Všetko, čo ste v onen večer uvideli, či započuli, malo totiž jedného spoločného menovateľa. Všetko, až na nášho hudobného hosťa, bolo z produkcie členov združenia EUFORION.

Viac o akcii >>


08.11.2008
Art of Livin - Eric Vloeimans & Gatecrash

8. novembra 2008 o 19:00 sa v Klube za zrkadlom predstavil holandský jazzový trubkár Eric Vloeimans s kapelou Gatecrash. Vloeimans je považovaný za jedného z najlepších európskych jazzových interpretov, s obrovským talentom pre tvorbu pôvodných skladieb výnimočnej kvality. Jeho talent a tvorivé schopnosti mu vyslúžili mnohé ocenenia, medzi inými Dutch Edison Award, Boy Edgar Award a tiež prestížnu Bird Award. Do Klubu za zrkadlom zavítal ako súčasť elitnej holandskej jazzovej formácie Gatecrash, ďalej v zložení Jeroen van Vlie na klávesoch, Gulli Gudmundsso na kontrabase a Jasper van Hulten za bicími.

  Viac info o koncerte tu


04.11.2008
Art of Vinyl - Psychedellic groove collection
 
04.11.2008 o 19:00, Klub za zrkadlom
Knalpot (NL), Batcha de Mental (Sk), Kapela SNU (Sk), Hugo Chávez Orchestra (Sk), 900piesek (SK), VJs: Majda (Sk) Euforion Visual Crew feat. Document&Setting (Sk)

4. 11. 2008 o 19:00 dostali v Klube za zrkadlom priestor nové avantgardné hudobné smery, ktoré sa v poslednej dobe tešia stále väčšej obľube

Viac info o akcii tu

13.10.2008
Art of Livin - Joris Roelofs quartet

13.10.2008 o 20:00 vystúpil v Klube za zrkadlom v rámci svojho európskeho turné jazzový supertalent Joris Roelofs. Iba dvadsaťštyri ročný hráč na altsaxofón, klarinet a flautu už stihol absolvovať angažmán vo Viena Art Orchestra a Amsterdam Metropole Orchestra, kde si zahral s takými velikánmi ako John Marshall, Gary Smulyan, Ralph Peterson a Jimmy Halperin. Po turné v Amerike svoj album predstavil aj európskemu publiku, sprevádzalo ho  trio špičkových jazzových muzikantov, bubeník Ari Hoenig, basgitarista Johannes Weidenmueller a za klávesmi sa predstaví Aaron Goldberg. Joris Roelofs si na svoj bratislavský koncert prizval aj slovenských V.J.´s združených pod hlavičkou Euforion Visual Crew.

viac info o
Sponzorvaný hosting od WebSupport.sk
Vlastný virtuálny server od 5,65 € od WebSupport.sk